Jak długo trwa montaż hali namiotowej?
Hale namiotowe stały się ciekawą alternatywą do organizowania przyjęć i wydarzeń kulturalnych na powietrzu. Dzięki swojej uniwersalności nadają się do dużych i małych przyjęć, a także sprawdzą się i w lecie i zimą. To opcja dla rodzinnego świętowania i komercyjnych wydarzeń. Co jednak wiąże się z jej montażem? Jak długo on trwa?
Hale namiotowe stały się ciekawą alternatywą do organizowania przyjęć i wydarzeń kulturalnych na powietrzu. Dzięki swojej uniwersalności nadają się do dużych i małych przyjęć, a także sprawdzą się i w lecie i zimą. To opcja dla rodzinnego świętowania i komercyjnych wydarzeń. Co jednak wiąże się z jej montażem? Jak długo on trwa?
Szukając sposobu na zorganizowanie przyjęcia lub wydarzenia z określoną z góry liczbą gości, coraz częściej korzystamy z możliwości, jakie oferuje nam wynajem hali namiotowej. Ich dostawcy podkreślają uniwersalność i wysoką jakość wykonania takiej konstrukcji. Dlatego też jest to godny naszej uwagi sposób na zorganizowanie wesela w plenerze czy pierwszej komunii w przydomowym ogrodzie. Decydując się na taką formę zadaszenia, zastanawiamy się, jak wygląda montaż takiej hali oraz ile czasu on zajmuje.
Wygoda i funkcjonalność w jednym
Dziś cenimy wygodę i funkcjonalność wybieranych przez nas rozwiązań, również przy okazji organizacji wydarzeń rodzinnych i komercyjnych. Niezależnie czy chodzi o rodzinną imprezę, czy może targi lub pokazy, szukamy opcji, które zapadną w pamięć naszym gościom i pozwolą się wyróżnić na tle podobnych przedsięwzięć. Hale namiotowe zyskują na popularności, jako wygodne rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić dużo czasu oraz ograniczyć wydatki na zapewnienie miejsca na przyjęcie czy spotkanie w mniejszym lub większym gronie. Doceniane są szczególnie wśród miłośników imprez na świeżym powietrzu, gdzie jedynym ograniczeniem jest ilość trawnika, który można zagospodarować. Hale pozwalają na zorganizowanie mniejszych, symbolicznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół: urodzin, imienin, chrztu, komunii czy wesela oraz dużych wydarzeń jak pokazy, targi, szkolenia czy nawet konferencje. Firmy, które szukają sposobu na wyróżnienie się oraz metod na integrację zespołu stawiają na spotkania i bankiety w plenerze. Rodziny, które chcą wykorzystać dostępny ogród, stawiają na świętowanie w niezapomnianej scenerii. Dzięki temu, że możemy wybrać różnego rodzaju i rozmiaru hale, mamy pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dużą zaletą jest również fakt, iż montaż takiej hali nie wymaga dużej ilości czasu oraz sprzętu.
Ile czasu trwa montaż hali namiotowej?
Trudno wskazać dokładny czas potrzebny do postawienia hali namiotowej, ale zwykle zajmuje to od kilku do kilkunastu godzin. Organizator nie musi starać się o pozwolenie na budowę takiej konstrukcji, więc jest to duży plus takiego rozwiązania. Ostateczny czas uzależniony jest od wielu czynników, ale przede wszystkim od rozmiaru hali namiotowej, z której będziemy korzystać. Jak łatwo się domyśleć, hale o powierzchni 150 m² i 1000 m² mogą wymagać różnej ilości czasu, ludzi i sprzętu do stawiania takiego obiektu. Znaczenie ma materiał, z którego wykonane są ściany: blacha falista, PCV czy wielowarstwowe płyty, które mogą wymagać więcej lub mniej czasu przy ich zabezpieczaniu. Hale użytkowane zimą wyposażone są dodatkowo w ogrzewanie, którego podłączenie może zająć kilka dodatkowych godzin. Na czas stawiania hali mają również wpływ dodatkowe udogodnienia: rozplanowanie i montaż oświetlenia oraz dekoracji, podestu do tańca lub przemówień, rozstawienia bufetu oraz stolików z krzesłami, a także wydzielenie miejsca dla DJ-a lub muzyków i podłączenie niezbędnych sprzętów. To kuszące rozwiązanie dla osób ceniących oryginalność i swobodę.